Home - Yeni Nissan Juke

Yeni Nissan Juke

İlk ortaya çıktığında tasarımıyla adından sıkça bahsettiren Juke, ikinci nesli ile karşımızda.

Model en yeni Renault Captur ile ortak platform olan CMF-B üzerinde yükseliyor. Model 4210 mm uzunluğa, 1800 mm genişliğe ve 1595 mm yüksekliğe sahip. Bir önceki modele göre ise Juke 23 kg hafiflemiş. Tasarıma baktığımızda ailedeki V şeklindeki ızgara ön bölümde kullanılmış. Buna ek olarak büyük yuvarlak farların üzerine x şekline tasarım detayı eklenmiş. Model selefine göre daha keskin hatlara kavuşmuş ve bu sayede oldukça dinamik görünüyor.

Çift renkli opsiyon kazanan modelin çamurluklarında yer alan eklentiler arazi karakterini niteliyor. 19 inç alaşımlı jant opsiyonuyla otomobilin sportiflik algısı yükseltilirken, arka keskin hatlı yeni stop grubuda dikkatlerden kaçmıyor. Modelin bagaj hacmi ise 422 litreye yükseltilmiş. Kokpitteki direksiyonu yeni nesil Nissan modellerinden anımsıyoruz. Ancak Ön konsol tamamen elden geçirilmiş. Havalandırma ızgaraları ve yeni 8 inç büyüklüğünde ekran dikkatlerden kaçmıyor. Orta konsol eski nesilleri hatırlatıyor. Ancak eski nesildeki eşya gözü sorunu vites önündeki alan ve arkasında sunulan bardaklıklar ile çözülmüş gibi.

Sportif koltuklar dikkatlerden kaçmazken, isterseniz bu koltukları Alcantra döşeme ile de alabiliyorsunuz. Yeni Nissan Juke, 1.0 litrelik üç silindirli turbo benzinli ünite ile sunulacak. Bu motor 115 beygir güce sahip olacak. Ünite 6 ileri otomatik veya 7 ileri çift kavrama şanzıman ile alınabilecek. Otomobil teknolojik olarak da geliştirilmiş. Yeni Nissan juke’da artık Yaya ve bisikletli algılama, trafik işaretlini tanıma, arka çapraz trafik asistanı ve kör nokta uyarı sistemide yer alacak.

Otomobil Dünyam

LEAVE YOUR COMMENT