Home CANLI Yeni Mercedes CLA testi | 1.3 lt Motor yeterli mi?

Yeni Mercedes CLA testi | 1.3 lt Motor yeterli mi?

Mercedes-Benz, yeni CLA’sı ile karşımızda. Tasarım konusunda otomobil Mercedes A sedana göre kesinlikle daha sportif görünüyor. Hem ön yüzden hem de arkadan bu sporcu kişiliğini çok iyi yansıtabiliyor. Yeni Mercedes Benz CLA ülkemizde sadece AMG paket ile alınabiliyor.

CLA’nın A sedandan çok az farklarla ayrıldığı görülüyor. özellikle ön yüzündeki far altlarında yer alan yuvarlak tasarım haları bu farkı hissettiriyor. Tampon tasarımı farklı olan modelin, siyah jantları da albenisini yükseltiyor.

Arka bölümde küçük bir CLS olduğunu hatırlatan stoplar yer alıyor. Ayrıca bagaj alanı olarak 460 litrelik bir hacmi model size sunuyor.

Kokpit fazlasıyla kaliteli. Zaten diğer Mercedes modellerinden bu alanı rahat bir şekilde hatırlıyoruz. Malzeme kalitesi ve işçilik konusunda model başarılı. AMG donanıma özel koltuklar sizi iyi sarıyor.

Otomobilin kalbinde 1.3 litrelik motor yer alıyor. bu motor 163 HP güç ve 250 Nm tork değeri üretiyor. 0-100 hızlanmasını model 8.3 saniyede tamamlıyor. modelin maksimum hızı ise 229 km/s. Yeni Mercedes Benz CLA’nın fabrika tüketim değeri ise 5.6 litre.

Fiyat
Yeni CLA 200 AMG 301.500 TL
Yeni CLA 180 d AMG 327.700 TL

Otomobil Dünyam

LEAVE YOUR COMMENT