Home - Yeni Hyundai i10 tanıtıldı
Yeni Hyundai i10 tanıtıldı

Yeni Hyundai i10 tanıtıldı

Tamamen yeni Hyundai i10 , Frankfurt Otomobil Fuarı öncesi tanıtıldı. Model selefine göre daha modern görünüyor.

Hyundai i10’u uzun zamandır kamuflajlı fotoğraflarıyla görüyorduk. Model uzun aradan sonra tüm detaylarıyla karşımızda. Otomobil tasarım olarak tamamen değiştirildi. Boyutları büyüyen model, selefine göre de daha agresif görünmeyi başarmış. Dışarıda ek olarak 16 inç jantlar dikkat çekiyor.

Ön tampon,ızgara ve far grubu da yenilenen model, arka kapıdaki omuz çizgisini yükseltmiş. Arka bölümde komple yenilenmiş. Stop ve tampon grubu selefine göre daha modern.

Yeni Hyundai i10’un kokpiti de elden geçirilmiş. Yeni döşemeler ve kaplamalar iç mekanı eğlenceli kılmış. Orta konsolda 8 inç büyüklüğünde yeni ekran dikkatlerden kaçmıyor. Direksiyon simidi elden geçirilen modelin, gösterge paneli de değiştirilmiş.

Modelin güvenlik özellikleri de geliştirilmiş. Yeni Hyundai i10’da çarpışma önleme yardımcısı,uzun far asistanı ve şeritte tutma asistanı gibi guvenlik donanımları bulunuyor.

Yeni Hyundai i10 iki farklı motor ile geliyor. Bunlardan ilki 1.0 litrelik 66 Bg. güç ve 96 Nm tork değeri sunan ünite. Diğeri ise 1.2 litre hacminde, 82 Bg. Güç ve 118 Nm tork değeri sunuyor. Her iki motor da 5 ileri manüel ve otomatik şanzıman ile sunuluyor.

Otomobil Dünyam

LEAVE YOUR COMMENT