Home - Toyota Yaris’e iki yeni versiyon! 4×4 Yaris Cross ve 261 bg’lik Yaris GR 4×4

Toyota Yaris’e iki yeni versiyon! 4×4 Yaris Cross ve 261 bg’lik Yaris GR 4×4

Herkese merhabalar bu videoda sizi Toyota Yaris in iki yeni iddialı versiyonu bekliyor SUV cephesinde Yaris Cross varken performans cephesinde Yaris GR yer alıyor. Bu arada daha fazla haber videosu için videomuzu beğenmeyi ve kanala abone olmayı unutmayın!

Toyota B segmentindeki temsilcisi Yaris’in yerden daha yüksek SUV görünümüne sahip versiyonunu bugün tanıttı. CH-R kadar radikal olmayan tasarımıyla dikkat çeken modelin ön yüzü RAV4 ile benzerlik taşıyor. Akıllı 4 çeker ve 4. jenerasyon hybrid altyapısı ile donatılan modeli önümüzdeki yıl yollarda göreceğiz.

Yaris Crossback’te ülkemiz içinde avantajlı sayılabilecek bir hybrid motor seçeneği yer alıyor. 3 silindirli 1.5 atmosferik ve elektrikli motorun birleşiminden 116 hp güç elde edilmiş. Yaris Cross, Yaris HB ile aynı dingil mesafesine sahip olsa da daha yüksek daha uzun ve biraz daha geniş. Yaris Cross elektrik destekli bir 4 çeker sistemiylede alınabilecek.

Normal sürüşlerde önden çekişle hareket eden Yaris Cross AWD-i, düşük yol tutuş tespit edildiğinde arka tekerleklere de otomatik olarak güç göndererek daha iyi bir tutunma sağlayacak Yaris Cross, Toyota Safety Sense aktif güvenlik sistemleri ve gelişmiş sürücü asistan sistemlerinden de faydalanıyor. Böylece sürücü bilgilendirmesi, erken uyarı ve gerektiğinde de otomatik frenleme ve direksiyon müdahalesi gibi özelliklerede sahip. ….

Toyota’nın WRC’deki partneri Tommi Mäkinen Racing’in tasarım ve mühendislik yeteneklerinden de faydalanan GR Yaris, 261 HP ve 360 Nm tork üreten üç silindirli 1.6 litrelik turbo motora sahip. GR Supra’nın ardından Toyota’nın ikinci global GR modeli olacak GR Yaris, 2020’nin ikinci yarısında yollara çıkacak. Alüminyum kaput, bagaj kapağı ve kapılara sahip GR Yaris olarak, C segmenti performansı sunarken 1,280 kg ağırlığıyla B segmenti sınırlarında kalmayı başarıyor.

Kilogram başına 4.9 HP güç/ağırlık oranıyla 100 km/s hızlanmasını 5.5 saniyede tamamlayan GR Yaris’in maksimum hızı elektronik olarak 230 km/s ile sınırlandırılmış. Tamamen yeni platform ve motora sahip araçta, aynı zamanda yeni süspansiyonlar, ve GR Yaris’in performansı yeni GR-FOUR dört çeker sürüş sistemiyle destekleniyor. Sistem hafif olmasının yanı sıra her bir tekerleğe iletilen gücü optimize edecek şekilde ayarlandı.

GR-FOUR sürüş sistemi, ön/arka tork dağılımı tamamen öne veya tamamen arkaya aktarabilecek özelliklere sahip. Yaris GR ,daha fazla performans için opsiyonel olarak sunulacak Pist Paketi’ni de satın alabilecekler. Bu paketle birlikte ön ve arka aksta Torsen sınırlı kaydırmalı diferansiyel, performans odaklı süspansiyon ve 18 inç alaşım jantlar geliyor. Torsen diferansiyel, sağ ve soldaki tekerlekleri de ayırarak daha doğal araç kontrolü sağlıyor. GR Yaris aynı zamanda yeni Yaris WRC yarış aracının resmi homologe versiyonu olarak da öne çıkıyor. Bu sayede sadece rollcage eklemesiyle yerel rallilerde yarışabilmekte mümkün. Sizin favoriniz hangi Yaris? yorum kısmına bekliyoruz. hoşçakalın

Otomobil Dünyam

LEAVE YOUR COMMENT