Home CANLI Test – Yeni Hyundai Elantra | Daha iyi mi?

Test – Yeni Hyundai Elantra | Daha iyi mi?

6. nesline kavuşan model, güncelliğini korumak için detaylı bir makyaj operasyonu geçirdi. Otomobilin özellikle ön ve arka bölümünde fazlasıyla değişim yaşanmış. Yeni Elantra ön bölümde üçgen formlu farlara kavuşmuş. Farların kenarlarında da LED gündüz aydınlatmaları göze çarpıyor. Yeni Hyundai Elantra’nın tamponları da değişime uğramış. Ön tamponda yer alan büyük hava delikleri otomobile sportif bir hava katmış. Otomobil boyut anlamında ufak bir değişim yaşamış. Makyajsız versiyona göre sadece 5cm uzamış. Yan profilde Yeni Hyundai Elantra eski nesil ile birebir aynı. Arka bölümde ise stoplar değiştirilmiş ve bagaj kapağına spoiler algısı yaratan bir tasarım detayı bırakılmış. Bagaj alanı olarak ise yeni Hyundai Elantra 458 litrelik bir alan sunuyor.

Kokpit elden geçirilmiş. Ancak multimedya ekranının ve havalandırma ızgaralarının konumu değişmemiş. Yeni Hyundai Elantra eşya gözü konusunda cömert. Vitesin önünde, arkasında, kapı içlerinde ve kolçakta yeteri kadar alan sunulmuş.

Arka baş ve diz mesafesi de yeterli seviyede. Arka bölüm için havalandırma ve kolçak opsiyonu da sunulmuş.

Yeni Hyundai Elantra’nın kalbinde 1.6 litrelik atmosferik bir makine yer alıyor. bu motor 127 HP güç ve 155 Nm tork değerine sahip. 0-100 km/s hızlanması 11.6 saniye. 6 ileri tork konvertörlü bir şanzıman var. Ama çoğu tam otomatik şanzımanlara göre biraz yavaş kalıyor. Çok performanslı sürüş değil ama rafine bir yapısının olduğunu belirtmemiz gerek.

Süspansiyon konforu ise başarılı. Özet olarak yeni Hyundai Elantra daha çok konforlu sürüş yapısı ile ön plana çıkıyor.

Yeni Hyundai Elantra’nın başlangıç fiyatı ise 129.300 TL

Otomobil Dünyam

LEAVE YOUR COMMENT