Home CANLI Skoda Scala, Golf’ün tahtına göz dikti

Skoda Scala, Golf’ün tahtına göz dikti


Skoda uzun süredir hazırlıklarını sürdürdüğü kompakt hb modeli Scala nın örtürüsünü nihayet kaldırdı. Yeni modelin özelliklerini duydukça Skoda nın Golf ün tahtına göz dikdiğini eminimki sizlerde göreceksiniz
Tasarımda sade ve düz hatlar kullanmayı seven Çek üretici yeni kompakt hb inde daha cesur davranmış. Keskin ve sert hatların fazlaca kullanıldığı yeni modelin bize göre arka tasarımı çok şık görünüyor. Siz yeni modelin tasarımını nasıl buldunuz?
Skoda şimdiye kadar Rapid Spaceback ile kompakt hb liginde yer almaya çalışıyordu ama hem boyut hemde kalite olarak bu segmentin standartlarını Rapid spaceback tam anlamıyla karşılayamıyordu Artık Yeni Scala ile Skoda bu açıklarınıda kapatacak. Boyutlarıyla kompakt hb ligindeki rakiplerine çok yakın olan modelin 467 lt lik bagaj hacmi segmentinin en iyisi. Donanım seviyelerine göre yeni modelde 6.5 ve 9.2 inçlik dokunmatik ekranlar alınabilecek.
Konsol ve kabin içindeki birçok detayda kaliteli malzeme kullanmaya özen gösteren Skoda,
Scala da 2 farklı renkte ambiyans aydınlatması sunulacak.
Bunlara ek olarak sürücü gösterge paneli opsiyon dahilinde 10.25 inçlik dijital ekran ile de alınabilecek
Teknoloji anlamında Scala önemli bir özelliğe sahip olacak, Skoda Connect sistemi sürücünün otomobile uzaktan müdahalesini sağlayacak, örneğin telefondan otomobil kilitlenip açılabilmesi mümkün olacak.
Scala ilk etapta Turbo beslemeli 3 farklı benzinli,1 dizel ve 1 CNG motora sahip olacak benzinli motorlar sırasıyla 1 lt 90 bg, 1 lt 115 bg ve 1.5 lt 150 bg gücünde olacak.
dizel motor ise 1.6 lt 115 bg gücünde olacak
1 lt 90 bg lik motor hariç diğer motorlar 6 ileri manuel veya 7 ileri DSG ile tercih edilebilecek
Opsiyon dahilinde yer alan sport şasi sürücüye normal ve sport modlarını seçme imkanı tanıyacak
güvenlik bakımından yeni model şehir içi acil fren destek sistemi, şerit asistanı, uyarlanabilir hız sabitleyici gibi donanımlara sahip olacak.

2019 un ilk yarısında avrupa da satışa sunulacak olan YEni Skoda Scala sizce ülkemize geldiğinde kaç para olur alta yorumlarınızı bekliyoruz

Otomobil Dünyam

LEAVE YOUR COMMENT