Home CANLI Sadece pist için ve 40 adet üretilecek: Lamborghini Essenza SCV12

Sadece pist için ve 40 adet üretilecek: Lamborghini Essenza SCV12

Lamborghini pist odaklı geliştirdiği yeni modeli Essenza SCV12 yi bugün tanıttı. Sadece 40 adet üretilecek yeni model 830 bg gücünde ve FIA güvenlik kurallarını karşılayan ekipmanlarla donatılmış durumda. Bu durumda Lamborghini’nin özel pist etkinlikleri için bu otomobile herhangi bir modifikasyon yapmadan kullanılabileceği anlamına geliyor.

Karbon monokok gövdeye sahip model oldukça etkileyici teknik detaylara sahip. Örneğin 250 km/s hızda yaratılan yere basma kuvveti 1200 kg”lık bir ağırlığa eşdeğerki bu değer bir GT3 yarış otomobilinden bile daha iyi.


“Essenza SCV12 ile hem yarış geçmişimize hem de günümüze saygı gösteriyoruz: büyük arka kanat, yan kanatçıklar ve ön hava girşileri Huracan Super Trofeo EVO ve GT3 EVO’dan alınan detaylar. Bu otomobil, geleneğimizin ve gelecek için hayal ettiğimiz şeylerin mükemmel bir birleşimidir. ”Diyor Lamborghini Centro Stile başkanı Mitja Bokert.
Her Essenza SCV12 sahibi, otomobillerinin bir uygulama kullanarak 7/24 izlenebilmesi için web kameralarına sahip Sant’Agata Bolognese’de inşa edilen yeni bir hangarda ücretsiz depolama alanı alacak.

Gelecek yılki yarış takvimi, sayısız FIA Grade 1 onaylı devresinde düzenlenen birkaç “yarış ve sürüş” etkinliğine sahip olacak. Teknik yardım Squadra Corse teknik personeli tarafından sağlanacak.

Otomobil Dünyam Otomobil Dünyam

LEAVE YOUR COMMENT