Home - Nissan,saf sürüşün neslini devam ettiriyor

Nissan,saf sürüşün neslini devam ettiriyor

Nissan 350Z uzun bir süre önce tanıtıldı ve özellikle tanıtıldığı dönem çok sevilen ve eskisi kadar olmasa da hala devamında gelen 370Z modelide beğeniliyor. Azalan satışlarına rağmen firma Nissan, saf sürüş zevki sunan bu modelinden vazgeçmedi ve karşımıza retro esintilerine sahip Z Proto konseptini çıkardı.

Nissan bu konsept ile yakın geçmişteki bizlere sadece yakın geçmişteki Z modellerini hatırlatmıyor. Gözyaşı şeklindeki LED gündüz farları ve ön burun markanın JDM 240ZG modelinden. Arka kısım tasarlanırkende 300ZX modelinden ilham alınmış.
Dış kısım retro bir havaya sahipken, kabin 12,3 inç dijital gösterge paneli ve modern bir bilgi-eğlence sistemine sahip olduğu için daha modern havaya sahip .Konsol,vites konumu,3 kollu ve çok şık direksiyon,turbo,yağ basınç göstergeleri ve dışarıyla uyumlu içerideki renkler otomobilin içerisindede sportfi bir hava yaratmayı başarmış. Nissan, çok fazla ayrıntıya girmiyor, ancak Z Proto'ya hem yol hem de pist için ideal bir spor otomobil kabini vermek için profesyonel motor sporları efsanelerinden tavsiye aldıklarını belirtiyor.
Bu otomobilde teknik detayları henüz paylaşılmayan altı ileri manuel şanzımana bağlı çift turbo V6 motor yer alacak, ancak her yeni Z'nin selefinden daha fazla güce sahip olduğuna dikkat çekiyor firma.
 
Infiniti Q60 Red Sport 400'den tanıdığımız yaklaşık 400 bg ve 474 ​​Nm tork çıkışı değerine sahip motorun kullanılması muhtemel. 
Üretim zamanı henüz belli olmayan sürüş odaklı bu yeni modelin ve türevlerinin daha fazlası umarız yollara çıkmaya devam eder.
Otomobil Dünyam Otomobil Dünyam

LEAVE YOUR COMMENT