Home CANLI Mitsubishi Avrupa’dan çekiliyor mu? Bu karar Türkiye’yi etkiler mi?

Mitsubishi Avrupa’dan çekiliyor mu? Bu karar Türkiye’yi etkiler mi?


Mitsubishi, önümüzdeki iki yıl içinde maliyetleri% 20 oranında azaltmak istediğini ve bu yönde alınacak önlemlerden birisinin de  Avrupa’daki tüm yeni model lansmanlarını süresiz olarak durdurmak yönünde olduğunu açıkladı.


 

Japon otomobil üreticisi, Avrupa’da sadece % 1.0 ve Kuzey Amerika’da % 0.9′ luk varlık gösterebiliyor. Bu pazarlar yerine % 6.4 pazar payına sahip olduğu Güneydoğu Asya pazarına daha fazla odaklanacak.

Sonuç olarak, Avrupa veya İngiltere’deki alıcılar artık yeni nesil Mitsubishi L200, Outlander SUV veya Mirage supermini’nin yeni nesillerini satın alamayacak. Mitsubishi İngiltere sözcüsü, şirketinin odağını ne zaman Avrupa’dan uzaklaştıracağını tam olarak açıklamadı, ancak durumun “hızla evrildiğini ve değiştiğini” belirtiyor.

Mevcut modellerin satışı ve satış sonrası hizmetleri şimdilik Avrupa ve İngiltere’de devam edecek, fakat yeni modellerin gelişi donduruldu.

Şuan marka tarafından yapılan bu operasyon yeni model lansmanlarını dondurma olarak adlandırılsa da uzun vadede bu durum markanın Avrupa ve İngiltere pazarından çekilebileceği anlamına geliyor. Mitsubishi’nin Avrupa pazarından çekilmesi durumunda, Türkiye pazarındaki faaliyetlerini durdurması da oldukça yüksek bir ihtimal.
Otomobil Dünyam Otomobil Dünyam

LEAVE YOUR COMMENT