Home - Land Rover Defender yeniden doğdu
Land Rover Defender yeniden doğdu

Land Rover Defender yeniden doğdu

Land Rover’ın efsanevi modellerinden olan Defender, tamamen yenilenerek ortaya çıktı. Model yeni haliyle ilgi odağı oldu.

Yeni D7x mimarisi üzerinde yükselen Defender, dört farklı paket ve 5+2 oturma düzeninde gelecek. Bu sayede model 110 farklı konfigürasyonu size sunacak. Donanımlar; Explorer, Adventure, Country ve Urban olarak sıralanıyor. Modelin birde kısa dingil mesafesine sahip versiyonları da olacak.

Tasarımda neler var?

Üretici yeni Defender’ı en yetenekli Land Rover modeli olarak ilan ediyor. Ayrıca Defender 21 yüzyıla ayk uyduracak şekilde tasarlanmış. Otomobil geçmişin de esintilerini taşıyarak harmanlanmış. Bolca kullanılan şişkin ve yuvarlak hatlar, otomobilin güçlü görünmesine katkı sağlamış. Ön yüzünde LED destekli farlar modelin teknolojik yapısını betimlemiş. Arkaya doğru düz uzanan tavan çizgisi dikkatlerden kaçmıyor.

Arka bölümde ise bir Land Rover klasiği yedek lastik bagaj kapağına yerleştirilmiş. Kare görselli stop grubu da, modelin egzotik bir duruş sergilemesine yardımcı olmuş. Çift gövde renk seçeneği de modelde sunulacak özelliklerden.

Kokpitte neler var?

Model kokpitte de eski ile yeni tasarım dilini harmanlamış. Dört kollu tasarıma sahip direksiyon simidi oldukça şık görünüyor ve eski yıllara atıfta bulunuyor. Dijital gösterge paneli kullanılmış ve hemen yan tarafında aynı büyüklükte multimedya ekranına yer verilmiş. Yeni nesil minibüslerden hatırlayacağımız direksiyonun yanındaki vites topuzu, kullanımı fazlasıyla kolaylaştıracak. Hemen yan tarafında ise klima kumandalarına yer verilmiş. Bolca eşya gözü içeride dikkatlerden kaçmıyor.

Otomobil Dünyam

LEAVE YOUR COMMENT