Home CANLI BMW E39 Kozmetik ve Mekanik Sorunlara Kaç Para Harcadık? | 4. Bölüm – PROJE39

BMW E39 Kozmetik ve Mekanik Sorunlara Kaç Para Harcadık? | 4. Bölüm – PROJE39

Bu bölümde proje aracımız BMW E39’un mekanik ve kozmetik değişimlerin kaç paraya mal olduğunu gösteriyor. Öncesinde BMW E39 un eskiyen ön yüzünü far camlarını,sis farlarını değiştirerek ve de ön tamponu boyuyarak yeniledik.Ayrıca silecek motoru yenilendi,iç gösterge panlindeki pikseller tamir edildi, gösterge paneli etrafındaki çevçeve ve far anahtarı yenilendi ve de vites etrafındaki ahşap yenilendi.
Bunlara ek olarak göçük onarımı ile proje aracımız üzerindeki tüm göçükler düzeltildi ve sonraki bölümde yer vereceğimiz iç döşeme değişim ve onarımları için proje aracımız yola çıktı.
Önceki bölümde BMW E39 Çalışmama probleminin sebebinin yakıt filtresinden olduğunu, BME E39 buji değişimleri sırasında dikkat edilmesi gereken noktlaları, BMW E39 Tributor kapak contasının neden işlevini yitirebileceğini, BMW E39 rot kolları ve salıncakların hangi durumlarda değişmesi gerektiğin ve BMW E39 periyodik bakımda değişmesi gerekenlerii bu bölümde detaylıca öğreniyoruz. İlk iki bölümde ise EFT Oto Ekspertiz’in katkılarıyla hazırladığımız Restorasyon projemizin Yeni Serisinde sizlere Mercedes 190E den sonra orjinal bir BMW 5 Serisi E39 520i yi fabrikadan ilk çıktığı kondisyona getirmenin maliyetini gösterebilmek için proje aracımızdaki eksiklikleri analiz ettik.. Bu bölümde EFT Ekspertiz den Ufuk Bekdemir in yorumlarıyla proje aracımızın mekanik problemlerini öğreniyoruz. Ayrıca E39 kodlu BMW 5 Serisi nde oluşabilecek mekanik ve kronik problemleri de Ufuk Bekdemir ile Eren Tekin konuşuyor. Gelecek bölümde BMW E39’un mekanik problemlerinin giderilmesini izleyeceğiz. BMW 5 Serisi E39 parçaları bulmak kolay mı? BMW 5 Serisi E39 parça fiyatları neler? BMW 5 Serisi E39 alınır mı? Proje kapsamında bu gibi sorulara yanıt arayacağız. #bmw #e39 #proje39

Otomobil Dünyam

LEAVE YOUR COMMENT