Home - AUDI | Tarihçesi, En Kötü Otomobili, Audi Test Sürüşlerimiz, Motorsporları Kariyeri

AUDI | Tarihçesi, En Kötü Otomobili, Audi Test Sürüşlerimiz, Motorsporları Kariyeri

Öncelikle herkese merhabalar audi ve internetteki kaynaklardan derlediğimiz bilgiler ışığında bu videoyu hazıladık ve markanın tarihi,en kötü ve en iyi modelleri, önemli dönüm noktalaları ve audi testlerimizden kesitleri sizlerle paylaşacağız.

Umarız videomuz hoşunuza gider, varsa öneri ve yorumlarınızı alt tarafa bekliyoruz. Videoyu beğenmeyi, Kanala abone olmayı ve zil butonunu aktif etmeyi unutmayalım lütfen. Alman menşeili bir otomobil şirketidir ve Volkswagen grubunun bir markasıdır. Şirketin merkezi Ingolstadt, Bavyera’da bulunmaktadır. Şirketin geçmişi 1899 yılına ve August Horch’a dayanmaktadır. İlk Horch otomobili 1901 yılında tasarlanmıştı. Eski Almancada anlamı “Dinle!” olan “Horch”, Latincede aynı anlama gelen Audi’yi kendi markası olarak kullanmaya başladı.

1934’den itibaren Mercedes ve Auto Union arasındaki çekişme Alman yarış otomobillerinin altın çağını başlattı. Rekorlar ve travmalar grand prix ler in yanısıra bu bu dönemdeki dünya hız rekorları firmalar için önemliydi.. 1934’de Auto Union Mercedes-Benz ve Alfa Romeo’ya ait olan rekorları zorladı ve çeşitli sınıf ve kategorilerde en az üç düzine yeni hız rekoru kırdı. fakat ‘de büyük bir travma yaşandı.

Savaşlarında otomotiv endüstirisne ve gelişimine olumsuz etkileri fazlaca görülmüş ve tabiki audi de bu dönemde büyük zararlar görmüş. 1938 yılına kadar ürettiği otomobiller ile belirli bir gelişim ivmesi yakalayan Audi, motoru Ferdinand Porsche tarafından geliştirilen 1938 yılında piyasaya sunduğu 920 modeliyle de başarısını sürdürmeye devam eder ama…. Şirketin 1965’de Volkswagen Grubuna katılmasıyla Ingolstadt’da başka anlamlarda da yeni bir çağ başladı. ve 1968 yılında gizliden yürütülen bu çalışmalrın sonucu olarak Audi 100 ortaya çıktı

Vorsprung durch Technik 1971’de yeni bir tanıtım sloganı ile Audi şirket felsefesini açıkladı “Vorsprung durch Technik – yani Teknoloji ile bir adım önde”. Rallilerde Audi Ralli dönemi 1980’ler ralli dönemiydi. Ralli sporu teknik ilerlemeler için bundan önce hiç bu kadar etkin bir tanıtım yöntemi olarak kullanılmamıştı. ve adudinin rallilerdeki varlığı günümüzdede hala çok iyi bilinen 4×4 çekiş sistemi quattrro nun ve coupe karoserli ralli odaklı quattro modelinin ortaya çıkmasına sebep oldu.

Ralli versiyonu yol versiyonuna göre çok daha hızlı ve çevikti. 2144cc’lik beş silindirli turbo beslemeli motor 340hp güç üretiyordu (standart motor 200hp üretiyordu). 24 saatlik Le Mans yarışlarına katılması için Audi 1996/97’de tamamen yeni bir yarış otomobili geliştirdi. Otomobil 610hp güç üreten 3600cc’lik çift türbolu bir benzinli V8 motora sahipti. 1999’daki yarışta Audi ilk kez yer aldı ve üçüncü ve dördüncü sırada yarışı bitirdi. 1994’te de dünyanın tamamen alüminyumdan yapılmış ilk seri üretim otomobili olan A8 modelini tanıtan Audi, bu modelinde ASF olarak adlandırılan “Alüminyum uzay kafesi” teknolojisini kullanmaya başladığı ilk araçtır. 2006 yılında piyasaya sunulan SUV sınıfındaki Q7 modeli, aynı yıl piyasaya çıkan yeni nesil TT modeli ve ortadan motorlu süper spor otomobil R8 ile birlikte Audi’nin model gamı, 2007 Cenevre Otomobil Fuarında dünya prömiyeri gerçekleşen A5 Coupé ile daha da genişlemiştir.

Benim favori audi modellerinin başında efsanevi quttro geliyor. forza motorsport oyununda bile sürüşü oldukça eğlenceli Henüz kullanmadığım TT nin sürüş tepkilerini merak etmiyor değilim, nedenini bilemiyorum ama R8 hiçbir zaman çok fazla ilgimi çekmedi Audi denilince aklımda beliren hızlı 4 kapılı sedan ve stationlar, hatta allroad versiyonlu stationlarıda çok severim tabi günümüzdeki en efsanevi modellerinden biriside RS6’dır bana göre, audi s3 güçlü yapısına rağmen düşük güce sahip 1 lt motorlu a3 ler ile aynı görünüme sahip olmasından dolayıda gücünü belli etmeyen mütevazi ama hızlı bir komapkt otomobil.

Ferat Albayrak ile kullanma şansım olmuştu RS6 yı ve kesinlikle etkileyici bir station du malum şuan bizde hızlı bir station projesi yürütüyoruz izlemek isteyenler için linki şuraya bırakıyorum. https://www.youtube.com/watch?v=I66_40mlJ2U diğer alman rakiplerine göre en büyük farklarından biriside hızlı vagonlar üretme isteğidir Bana göre en kötü ve gereksiz bulduğum audi genlerinin uzağında olan modeliyse: Audi A2

Sizlere tavsiye edebileceğim bizim Audi teslerimize bakalım birde. hepsinin bağlantısını linklere sığmazsa açıklama kısmına bırakırız. Bir grup Audi S3 sahibi bize ulaşmıştı ve bizim araçlarımız yanlayabilmek imkansız demişlerdi. Videoya bir bakın derim 🙂 Aynı paraya hangisi serimize eski bir Q7 yi konuk ettik ve araç sahibiyle bakım maliyetleri kronik vs sorularını konuştuk… Ateşli stationların yanı sıra Auididen Q8 gibi ateşli SUV larda görmeye başladık. Audi A4 mü yeni 3 Serisimi yada Yeni Audi A6 mı BMW 5 Serisi mi? alman rakipleriyle sıksık bir araya getirdik Audi yi

Otomobil Dünyam

LEAVE YOUR COMMENT