Home CANLI 800 bg’lik Mercedes-AMG GT Sedan

800 bg’lik Mercedes-AMG GT Sedan


İstisnalar olabilir ancak konsept otomobiller markaların geleceğini görmemeiz için bize önemli bilgiler verir. İşte Mercedes’in hibrit teknolojisine sahip 800 bg’lik konsepti markanın bu ihtişamlı performansını oldukça etkileyici bir tasarımla gözler önüne seriyor. AMG GT modeli baz alınarak düşünelen konsept fazladan iki kapıya ve bununla birlikte daha uzun bir gövdeye sahip. Mercedes bu konseptinin yanı sıra, CLS ile son dönemde Premium markalar içinde oldukça fazla öneme sahip olan sportif sedan liginde neler yapabileceğini bizlere gösteriyor. Resmi bir açıklama olmasada bu konseptin üretim versiyonunun 2018’de yola çıkacağına dair söylentiler oldukça fazla.
800 bg’lik güç AMG GT’den tanıdığımız 4 lt çift trubolu V8 motor ile birlikte elektrikli motorun birleşimden alınmış. Bu güç ile AMG Gt konsepti Mercedes’in söylemiyle 3 sn’nin altında 100 km/s ye çıkabiliyor.
Bu otomobil ile ilgili düşücelerinizi alttaki yorum kısmına bekliyoruz, AMG GT test videomuzu ekrandaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Otomobil Dünyam

LEAVE YOUR COMMENT