Home CANLI 2019 Yeni VW Passat

2019 Yeni VW Passat

Volkwagen iddialı modeli olan Passat’ı makyajladı.

Dışarıda yeni tip tamponlar yeni ön ızgara ve Ön bölümde yeni IQ Light farlar, arkada yeni stoplar ile makyaj operasyonu tamamlanmış

Makyaj etkisini Passat’ın iç mekanında da göstermiş. İlk olarak yeni direksiyon simidi dikkat çekiyor. Yeni direksiyon iç mekana şıklık katmış ve bize göre bu değişim çok yerinde olmuş . Bunun yanı sıra MIB3 adında yeni bir orta konsol ekranıda modelde yerini almış. Bu ekran selefine göre daha fazla teknolojik ayrıntı taşıyor.

Akabinde yeni bir dijital gösterge paneli de otomobile eklenmiş. Tabi ki son olarak güncellenmiş döşeme detaylarıa içeriyi daha farklı kılmış. Motorlarda da önemli değişimler yaşanmış. İlk olarka 2.0 litrelik TDI Evo motor modelde sunuluyor.

Eski nesile göre bu motor 10 g/km daha az CO2 salınımına sahip. Bunun yanında benzinli ürün gamında 150, 190 ve 272 HP gücünde seçenekler de var. Akabinde dizel olarak ise 120, 190 ve 240 HP gücünde seçeneklerde sunulacak.

Bunun yanında GTE olarak gelen hibirit bir seçenekte Passat’ta yer alacak. Hibrit sistemin gücü 218 HP güce ulaşacak. Hibrit sistemde pil kapasitesi 9.9 kWh’dan 13.0 kWh’a yükseltildi. Bununla birlikte tamamen elektrik ile gidilebilecek olan menzil 55 kilometreden 70 kilmetreye yükseltildi. Bunların yanı sıra eski versiyon GTE modelde 5 sürüş modunun yerine 3 sürüş modu kullanılmış.

E-MOD da tamamen elektrikli bir sürüş sağlanırken, GTE modunda tamamen sportif sürüş için hem benzinli hem elektrikli motor birlikte çalışacak. Hibrit modda ise benzinli motor ve elektrikli motor arasında otomatik geçiş sağlanabilecek.

Yeni Passat ın ilk detayları bu şekilde ülkemize geldiğinde detaylı test videosuna yer vereceğiz. Siz yeni passat ı nasıl buldunuz yorumlarınızı alt tarafa bekliyoruz. Kanalımıza destek olmak için videolarımızı beğenebilir ve kanalımıza abone olabilirsiniz.

Otomobil Dünyam

LEAVE YOUR COMMENT