Home CANLI 2019 Yeni Ford Focus

2019 Yeni Ford Focus


Ford, uzun süredir internette casus görselleri dolaşan 4. nesil focusu nihayet tanıttı. Yeni Focus, Yerini aldığı modele göre Yeni Fiesta’da olduğu gibi artan yuvarlak hatlarıyla daha estetik bir görünüme kavuşşmuş.Güncel versiyonda en çok şikayet edilen noktalardan biriside dar iç hacimdi. Yeni model artan boyutları ve aks mesafesi sayesinde içeride artık daha cömert hacim sunabiliyor. Yeni Focus Vignale, ST-Line, Active Titanium donanımları ve Sedan,HB, STation gövde tipleriyle satışa sunulacak.
Yeni Focus için geliştireln dikkat çekici Güvenlik sistemleri ise otomobili tamamen durdurup 200 km hıza kadar kullanım imkanı tanıyan, tabela hız işaretlerini okuyan, uyarlanabilir hız sabitleyici, gece sürüşlerinde viraj, kör nokta vb noktalar için daha iyi aydınlatma sunan led farlar, çarpışma sonrası frenleme sistemi,
Ülkemizi ilgilendiren motor seçenekleri ise 1 lt ve 1.5 lt turbo benzinli. 1 lt benzinli motor 85, 100 ve 125 bg olamk üzere 3 farklı güç alternatifi sunacak. 125 bg’lik versiyon 8 ileri otm şanzıman ile alınabilecek.
1.5 benzinli version ise 150 bg ve 182 bg . 150 bg’lik versiyon 8 ielri otomatik ile alınabilecek.
1.5 dizel versiyon ise 95 ve 120 bg’lik iki farklı altertatif sunacak ve bunlardan 120 bg’lik olan 8 ileri ototmatik şanzıman ile alınabilecek. Otomatik şanzımanlı versiyonların kabini biraz daaha derli toplu olacak çünkü şanzıman vites kolu yerine çevirmeli bir kumanda ile yönetilecek.
Güncel versiyonda konsol içine gömülü olan 8 inçlik dokunmatik ekran YEni Fiesta’da olduğu gibi daha kolay erişelebilecek bir konuma alınmış.
güncel focus 90 bin ila 160 bin lira arasında değişen fiyata sahip. Sizce Yeni focus geldiğinde ne kadaara satılır? Alt tarafa bekliyoruz.

Otomobil Dünyam

LEAVE YOUR COMMENT