Home CANLI 2018 Mercedes A-Class | İlk izlenimler?

2018 Mercedes A-Class | İlk izlenimler?

Herkese merhabalar,
Sizlere instagram sayfamızdaki hikayelerden Yeni A Serisinin haber videosunu görmek istermisiniz diye sorduk ve oylama sonrasında bu videonun hazırlanması çoğunluğun evet demesiyle sizler için hazırlandı. Yeni A Serisindeki değişimlere gelin şimdi çok daha yakından detaylıca bakalım
Yerini aldığı modele göre dahaa agresif çizgieree kavuşan yeni A Serisi Mercedes’in Yeni CLS ile başlattığı tasarım dilini devam ettirmiş. bu durumda bize gelecekteki mercedes modellerinin tasarımıyla ilgili önemli ipuçlarını gösteriyor. Arka tarfataysa artık iki parçalı olan stoplar bize göre A serisini daha büyük göstermiş ve otomobile daha ağır başı bir hava katmış ama tasarım konusu görecelidir lütfen sizlerde bu konuda görüşlerinizi yorum kısmına bırakın.
İçeriye doğru geçildiğindeyse mercedes’in hatcback modeline oldukça fazla önem verdiğini gösteren detaylar bizi bekliyor. Kabini daha şık ve sportif gösteren direksiyon ve havalandırma kanalları arkasında yer alan kocaman hız ve multimedya ekranı aynen E ve S Serisilerinde olduğu gibi bitişik konumlandırılmış. Bu sayede güncel versiyonda eleştiri yağmuruna tutulan multimedya ekranı yerini daha modern görünen bir ekrana bırakmış, büyüyen boyutlar sayesinde özellikle arkada oturanlar için yaşan alanıda artmış ayrıca büyen bagaj hacmide artık 370 lt.
A Serisi ilk etapta ikisi benzinli biri dizel olmak üzere 3 motor ile yollara çıkıyor.
A200 kodlu benzinli modelde yeni 1.4 lt hacme sahip 160 bg gücünde ve 250 nm tork üreten yeni bir motor kullanılmaya başlanacak.
7 vitesli otm şanzıamn ile 0-100 hızlanmasıysa 8 sn, manuel ile 8.2 sn
A250 kodlu modelde ise 221 bg gücünde ve 350 nm torka sahip bir motor yer alacak ve bu motor 0-100 değeriyse 7 ileri otm şanzıamn ile 6.2 sn.
A180d kodlu Ülkemizde en fazla satılan dizel motorlu modelde ise 1.5’lik 114 bg gücünde ve 260 nm torka sahip bir motor yer alıyor sadece otm şanzıamn iile sunulacak dizel versiyonun 0-100 değeri 10.5 sn iken firma tarafından paylaşılan karma tüketim değeri 4.1 lt. Avrupa’da önümüzdeki ay satışa sunulacak olan Yeni A Serisi’ni ülkemize geliş tarihi henüz net olmasa da geldiğinde A-Class test video suna kanalımızdan ulaşabilirsiniz.

Otomobil Dünyam

LEAVE YOUR COMMENT