Home CANLI 2018 Kia Cerato | En şık kompakt sedan?

2018 Kia Cerato | En şık kompakt sedan?

Detroit otomobil fuarında ülkemizi de ilgilendiren oldukça dikkat çekici bir kompakt sedan daha tanıtıldı. Kia Forte bizdeki adıyla Cerato, Kia’nin premium yüzü Stringer’den ilham alan tasarımıyla oldukça iddialı bir görünüme kavuşarak yeni neslinde karşımıza çıktı. Büyüyen boyutları ve daha düz hatlarıyla Yeni Cerato Daha derli toplu ve ağırbaşlı bir tasarıma kavuşmuş. Ayrıca büyüyen boyutlar içerideki yaşam alanı ve bagaj hacminide arttırmış.
Dahası bu otomobil casus fotoğrafları internete sızan Kia’nın kompakt hatcback modeli Ceed ile aynı önyüzü paylaşıyor.
Bu durum Yeni Cerato’nun iç mekanının Yeni Ceed ile benzer olma ihtimalini de bir hayli güçlendiriyor. Kabin yerini aldığı modele göre artık daha modern ve şık görünüme kavuşmuş ve de en çok eleştirilen multimedya ekranı android ve apple carplay desteği sunmaya başlayarak daha da büyütülmüş.
Kia Cerato’yu Amerika pazarında 147 bg gücündeki 2 lt’lik motor ile satışa sunuyor. Avrupa ve dolayısıyla ülkemizde sunulacak modelin motor seçenekleri henüz açıklanmamış olsa da güncel modeldeki motorların kullanılma ihtimali oldukça fazla.
İlgi çekici sedan tasarımlarıyla ülkemizdede beğenilen Cerato son nesliyle ilk olarak Amerika yollarına çıkacak. Avrupa ve ülkemize geliş tarihiyse henüz net değil.
Ekrandaki bağlantılardan 2018’de yenilecek otomobiller ve Yeni Jetta haber videolarımızı izleyebilirsiniz

Otomobil Dünyam

LEAVE YOUR COMMENT